دسته بندی محصولات

تولید زانو 90 درجه پلی اتیلن سایز 800 با فشار کاری 20 اتمسفر

تولید زانو 90 درجه پلی اتیلن سایز 800 با فشار کاری 20 اتمسفر

ساخت و تولید زانو 90 درجه پلی اتیلن سایز 800 با فشار کاری 20 اتمسفر، PE100، به روش دست ساز (Fabricated) برای اولین بار در شرکت تکاب اتصال دماوند صورت گرفته است. از آنجائیکه یکی از پارامترهای مهم در فرآیند جوشکاری لب به لب، اعمال حرارت یکنواخت دو سطح لبه جوشکاری همراه با فشار لازم به منظور ایجاد گره جوش به عرض h دو سطح بیرونی و داخلی لبه جوشکاری می باشد، از طرفی حرارت اعمال شده بایستی به اندازه ای باشد تا پلی اتیلن به دمای نرم شدگی (Softening Point) خود رسیده و دو سمت قطعه مورد جوشکاری (اتصالات و یا لوله پلی اتیلن) با یکدیگر ممزوج و بافت همگنی را تشکیل دهند.

تولید زانو 90 درجه پلی اتیلن سایز 800 با فشار کاری 20 اتمسفر

همچنین این حرارت نبایستی به قدری زیاد باشد که سبب تخریب پلی اتیلن گردد، که در این حالت در زمان تنش وارده به اتصال پلی اتیل، ترک های ریزی در محل (مرز اتصال لبه جوشکاری) ایجاد و سبب شکست در ناحیه مذکور و نشتی می گردد.

همچنین فشار اعمالی نباید به قدری زیاد باشد که کل مذاب را بیرون درز اتصال هدایت کند و موجب تشکیل گرده جوش اضافی یا جوش سر شود. از این رو با توجه به ضخامت بالای اتصالات پلی اتیلن با فشار کاری 20 اتمسفر که به روش دست ساز (Fabricated) ساخته می شوند و خاصیت Sagging پلی اتیلن، کنترل مذاب حاصله و برقراری جوش صحیح، نیازمند مهارت بالای اپراتور و دستگاه جوشکاری مناسب می باشد که این امر توسط پرسنل مجرب و دستگاه های تمام اتوماتیک CNC موجود در شرکت تکاب اتصال دماوند محقق گردیده است.

 

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *